In memoriam
Dalia Lenkauskienė

1937 01 20–2015 03 09

Kovo 9 d., eidama 79-uosius metus, netikėtai mirė ilgametė „Vagos“ leidyklos redaktorė ir vertėja, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė Dalia Lenkauskienė.

Dalia Lenkauskienė gimė 1937 m sausio 20 d. Graužėnuose, Jurbarko rajone. 1961 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. 1961–1993 m. dirbo „Vagos“ (iki 1964 m. Valstybinės grožinės literatūros) leidykloje, iš pradžių lietuvių literatūros ir „Naujų knygų“ informacinio biuletenio redaktore. Nuo 1963 m., perėjusi į verstinės literatūros redakciją, suredagavo daugiau kaip šimtą knygų, verstų iš įvairių kalbų. 1985–1992 m. vadovavo Pasaulinės literatūros bibliotekos serijos leidybai. Šalia tiesioginio darbo visą laiką vertė, daugiausia iš rusų kalbos, vėliau ėmė tobulinti savo prancūzų kalbos žinias ir mokytis ispanų kalbos. Išvertė Kobo Abės romanus „Moteris smėlynuose“ ir  „Svetimas veidas“, D. Granino „Paveikslą“, D. Maraini „Vagilės užrašus“, J. Kemalio „Kalno legendą“, C. Rojaso „Žuvusiųjų slėnį“, A. Dumas „Izabelę Bavarę“, ispanų novelių,  du reikšmingus kūrinius PLB serijai: F. Mauriaco „Terezę Deskeiru“ ir P. Bourget „Mokinį“, ir kt.

Netekome ne tik darbščios, stropios, sąžiningos redaktorės ir vertėjos, bet ir gero, kuklaus, paslaugaus žmogaus, visą gyvenimą dosniai dalijusio kitiems savo laiką ir širdies šilumą.  

 

 

Nariams

Naujienlaiškis