Kūrybinės rezidencijos programa vertėjams iš prancūzų kalbos

Užsienio rašytojų ir vertėjų namai (Maison des écrivains et des traducteurs, MEET), kuriems vadovauja Patrick Deville, jau beveik trisdešimt metų savo rezidencijoje Saint-Nazaire priima grožinės literatūros rašytojus bei vertėjus iš prancūzų kalbos. Be to, Užsienio rašytojų ir vertėjų namai vykdo dvikalbių knygų leidybos projektus (originalo kalba su vertimu į prancūzų kalbą), kuriais siekiama padėti prancūzų leidykloms ir skaitytojams atrasti naujus autorius: po rezidencijos, gali būti išleistas vienas rezidencijos dalyvio kūrinys.

Rezidencijos trukmė: du mėnesiai (8 savaitės).
Rezidentui skiriamas 100 m² butas, esantis dešimtame Bildingo (Buildingue) aukšte, Saint-Nazairo uoste.
Taip pat skiriama 1000 € stipendija per mėnesį maitinimo, transporto ir kt. išlaidoms padengti. Kelionės į Prancūziją ir atgal išlaidas apmoka pats kandidatas.

Kandidatas privalo būti išleidęs knygų ir jau turėti reikšmingą literatūrinio darbo patirtį.
Atranką vykdo Užsienio rašytojų ir vertėjų namų Literatūros taryba, susidedanti iš vertėjų, rašytojų, literatūros kritikų bei atstovo iš Prancūzų instituto Prancūzų kalbos, Knygos ir Žinių departamento. Literatūros tarybos nariai renkasi du kartus per metus ir kitų metų rezidentus išrenka birželio pabaigoje.

Pretendentas į kitų metų rezidenciją turi pateikti savo bibliografiją ir gyvenimo aprašymą (prancūzų arba anglų k.) elektroniniu paštu iki vasario 28 dienos Užsienio rašytojų ir vertėjų namams: meetingsaintnazaire@gmail.com

Užsienio rašytojų ir vertėjų namai: http://www.meetingsaintnazaire.com

 

Nariams

Naujienlaiškis