2014 metų spalio 10-12 d. Česlovo Milošo dvare veikiančiame Tarptautiniame dialogo centre (Krasnagrūda, Lenkija) vyko antrasis literatūrinis Seimelis – lietuvių ir lenkų rašytojų ir vertėjų susitikimas.

Pirmąjį literatūrinį Seimelį vertėjai surengė 2013-aisiais – Lenkų literatūros metais, kartu su Lenkijos fondu „Pogranicze sztuk, kultur, narodów“. Pernai Seimelyje prieita prie išvados, jog jis turėtų būti tradicinis, vykti kiekvienais metais, nes yra daugybė neaptartų literatūrinių, kultūrinių temų, o ypač reikia susirūpinti lietuvių literatūros sklaida Lenkijoje. Tad šių metų Seimelį organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga, orientuodamasi pirmiausia į Lietuvos autorių ir Lenkijos ir Lietuvos vertėjų dirbtuves. Jose dalyvavo poetai – Vladas Braziūnas, Antanas A. Jonynas, Eugenijus Ališanka, Marius Burokas ir Sigitas Parulskis ir vertėjai – Irena Aleksaitė, Kazys Uscila, Rasa Matulevičienė. Kūrybinėse dirbtuvėse buvo toliau dirbami seniai pradėti darbai: kartu su jaunais lenkų vertėjais, kuriems vadovavo Adamas Pomorskis ir Rasa Rimickaitė, verčiama lietuvių poetų kūryba, kuri po kelerių metų bus skelbiama lenkų kalba rengiamoje „Lietuvių XX am. poezijos antologijoje“.

Tikimės, kad šie Seimeliai vyks kiekvienais metais, galbūt ne vien Krasnagrūdoje. Ši nauja dialogo forma – literatūrinis Seimelis – skatina kaimyninių šalių vertėjus ir leidėjus domėtis lietuvių literatūra.

2015 metus LLVS ketina skelbti Ukrainos literatūros metais, tad kitais metais į Seimelį, kartu su Rašytojų sąjunga, planuojame pakviesti būrį vertėjų iš Ukrainos ir jį skirti trumposios prozos vertimui iš lietuvių į lenkų ir ukrainiečių kalbas.

Seimelio akimirkos (Vlado Braziūno nuotraukos)

 

 

Nariams

Naujienlaiškis