Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos visuotinio susirinkimo

kreipimasis
į kolegas vertėjus, rašytojus, meno, kultūros darbuotojus ir visus geros valios žmones

Vilnius, 2014 m. kovo 17 d.

Gyvename laiką, kai karinė Rusijos agresija per suverenią Ukrainą prie kiekvieno iš mūsų, kad ir kokioje pasaulio šalyje gyventumėm, grėsmingai artėja jau nebe dienom, bet valandom. Pamynusi dvišalius bei daugiašalius susitarimus, Rusijos valdžia karine jėga okupavo Ukrainos Krymo pusiasalį, „referendumu“ su šautuvo vamzdžiu prie smilkinio pasirengė skubiai Krymo aneksijai, ją nesivaržydama ir įgyvendina. Negana to, kėsinasi į rytines bei pietines šios valstybės žemes. Karas Europoje jau prasidėjo. Klausimas vienas – kiek ir kokią kainą mokėsime už šį karą?
Diplomatiškai mandagi Vakarų valstybių bei tarptautinių organizacijų reakcija agresoriaus suprantama tik kaip jų silpnumo išraiška ir iš esmės agresorių teskatina nepaisyti jokių ribų, kursto cinišką jo nebaudžiamumo nuostatą.
Pasaulis kartoja neišmoktą praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio Europos pamoką. Naujasis agresorius tyčiojasi iš likusio pasaulio, šventai įtikėjęs vienintele tiesa – kieno galia, to ir valia!
Gerbiami kolegos visame pasaulyje, meno ir kultūros žmonės, mes kreipiamės į jus įsitikinę, jog visi drauge nedelsdami turime prisiimti sunkią humanistinę pareigą visais įmanomais būdais veikti savo vyriausybes, savo išrinktus bei paskirtus valdžios atstovus, kad karinės agresijos liepsna, įplieksta kol kas tik Ukrainoje, būtų efektyviai užgesinta nepersimetusi į aplinkines šalis ir nepadegusi visos mūsų planetos.
Smerkdami karinę Rusijos agresiją Ukrainoje, Krymo okupaciją ir aneksiją, mes, vertėjai, suvokiantys savo misiją kaip tiltų tarp pasaulio tautų tiesimą, raginame nepasiduoti Kremliaus skleidžiamai agresyviai propagandai ir kiršinančiai tautas dezinformacijai, nelikti abejingiems brutaliam tarptautinės teisės pažeidimui, keliančiam grėsmę visos Europos saugumui ir grūmojančiam trečiojo pasaulinio karo vizija. Reiškiame solidarumą su Ukraina, ginančia savo šalies nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, bei pagarbą Rusijos kultūros ir visiems geros valios žmonėms, išdrįsusiems pareikšti protestą prieš neteisėtus ir agresyvius Kremliaus veiksmus.
 

Vyksta apklausa

Balsuokite už vertingiausią 2018 m. verstinę knygą!

Dalyvauti apklausoje

Apklausų sąrašas

Nariams

Naujienlaiškis