Lietuvių PEN centras ir
LR kultūros ministerija


2013 METŲ VERTĖJO KRĖSLĄ


skiria vertėjai


Violetai Tauragienei

 

už adekvačiai, niuansuotai ir subtiliai iš anglų kalbos išverstus aukšto lygio,

sudėtingus literatūros kūrinius – Williamo Faulknerio „Jeruzale, jeigu tave

užmirščiau“ ir J. M. Coetzee’s „Barbarų belaukiant“. (abi – Baltos lankos, 2013)

 

Laureatė bus pagerbta vasario 18 d., antradienį, 16 val.


Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4).

Maloniai kviečiame!


Violeta Tauragienė gimė 1944 m. Kėdainiuose. Studijavo filologiją Vilniaus ir Rygos universitetuose. Dirbo „Kultūros barų“ redakcijoje, dėstė Vilniaus Gedimino technikos universitete. Nuo 1997 m. laisvai samdoma vertėja. Violeta Tauragienė verčia prozos kūrinius ir pjeses iš anglų ir prancūzų kalbų, pastaruoju metu taip pat iš italų. Yra išverstusi daug iškilių XX a. rašytojų kūrinių – Albert’o Camus, Samuelio Becketto, Romaino Gary, Marguerite Yourcenar, Nathalie Sarraute, Jeano Cocteau, Virginios Woolf, Susan Sontag, Malcolmo Lowry, Cormaco McCarthy ir kitų. T.p. jau anksčiau yra vertusi Faulknerį ir Coetzeę, už kurių vertimus dabar apdovanota.

 Laureatei bus įteiktas tradicinis premijos atributas – krėslas, kurio fundatorius – poetas Gintaras Bleizgys, ir Kultūros ministerijos skiriama piniginė premija.

Nuo 2001-ųjų Metų vertėjo krėslas teikiamas už praėjusiais metais išleistą geriausią grožinės literatūros arba meninės eseistikos knygos vertimą į lietuvių kalbą. Premijos laureatais anksčiau yra tapę vertėjai Almis Grybauskas, Laimantas Jonušys, Diana Bučiūtė, Antanas Gailius, Leonas Petravičius, Aida Krilavičienė, Linas Rybelis, Danguolė Žalytė, Eglė Išganaitytė, Danutė Sirijos Giraitė, Rasa Drazdauskienė, Rūta Jonynaitė, Povilas Gasiulis.


***

Lietuvių PEN centras (LPENC), įkurtas 1989 metais, yra Tarptautinio PEN klubo narys. LPENC, įgyvendindamas Tarptautinio PEN klubo Chartijos idealus ir dalyvaudamas Lietuvos visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime, gina kūrybinę rašytojų ir kitų kūrėjų laisvę, menininkus, pasaulyje persekiojamus už įsitikinimus, siekia, kad literatūra, nepriklausomai nuo ideologinių bei politinių doktrinų, būtų išsaugota kaip bendra tautų vertybė, rūpinasi, kad nebūtų kurstoma rasinė, klasinė ir tautinė neapykanta, kad pasaulyje būtų įgyvendintas tautų taikaus sambūvio idealas. 2010 m. LPENC kartu su LR kultūros ministerija įsteigė Broniaus Savukyno premiją publicistinių kūrinių autoriams, kultūros leidinių vyriausiesiems redaktoriams už lietuvių kalbos grynumo ir taisyklingumo puoselėjimą, humanistinių vertybių, analitinės minties ir intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose.


Kontaktai: 8-603 13921 (Komisijos pirmininkas Laimantas Jonušys) ● penlithuanian@gmail.com ●

 

Vyksta apklausa

Balsuokite už vertingiausią 2018 m. verstinę knygą!

Dalyvauti apklausoje

Apklausų sąrašas

Nariams

Naujienlaiškis