APIE SUSITIKIMĄ KRASNOGRŪDOJE
 

Vienas iš Lenkų literatūros metų renginių – 2013 m. rugpjūčio mėn. 19–21 d. Česlovo Milošo dvare Krasnogrūdoje veikiančiame Tarptautiniame dialogo centre vykęs lietuvių ir lenkų rašytojų, vertėjų, leidėjų susitikimas. Pirminis jo pavadinimas buvo Abiejų Tautų literatūros seimelis, bet idėja rengti dviejų tautų – ne tik lenkų ir lietuvių, bet ir, pavyzdžiui, lenkų ir baltarusių, ukrainiečių ir lietuvių – menininkų susitikimus pasirodė tokia patraukli, kad renginys buvo pervadintas, jis tapo Pirmuoju lietuvių ir lenkų literatūros seimeliu.

Susitikimas truko tris dienas. Jo metu beveik trisdešimt seimelio dalyvių analizavo lietuvių literatūros pristatymo ir sklaidos Lenkijoje problemas bei galimybes, aptarė lietuvių literatūros vertimus į lenkų kalbą, dirbo bendrose lietuvių poezijos vertimų į lenkų kalbą dirbtuvėse, išklausė paskaitų apie lietuvių ir lenkų literatūrą. Taip pat buvo suorganizuotas ir lietuvių poezijos vakaras, kuriame dalyvavo rašytojai ir poetai Vladas Braziūnas, Antanas A. Jonynas ir Birutė Jonuškaitė.

Šis susitikimas tik bendradarbiavimo pradžia, jo metu pasimatė, ką kiekviena pusė norėtų aptarti, dėl ko pasitarti ar paprašyti pagalbos.

Tarptautinio dialogo kultūros centro direktorius Krzysztofas Czyzewskis, sveikindamas susirinkusius, pasidžiaugė tokia Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir kitų institucijų iniciatyva bei užtikrino, kad Krasnogrūda yra visada atvira tokio pobūdžio susitikimams, lietuvių literatūros skaitymams, knygų pristatymams, na ir paprasčiausiaim lietuvių ir lenkų rašytojų bendravimui.

 

 

Daugiau informacijos apie lietuvių ir lenkų literatūros Seimelį rasite čia: Lietuvių ir lenkų literatūros Seimelis

 

 

 

Vyksta apklausa

Balsuokite už vertingiausią 2018 m. verstinę knygą!

Dalyvauti apklausoje

Apklausų sąrašas

Nariams

Naujienlaiškis