2013 - LENKŲ LITERATŪROS METAI

 

2013 –Lenkų literatūros metai


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga paskelbė 2013 – uosius Lenkų literatūros metais taip pradėdama naują ilgalaikį projektą: visus metus plačiau ir sistemingiau apžvelgti ir populiarinti kurios nors šalies literatūrą.

Lenkų literatūros metai oficialiai pradėti ir jų programa paskelbta Vilniaus knygų mugėje -

vasario 23 d. 12-13 val. Rašytojų kampelyje.

Irena Aleksaitė, Birutė Jonuškaitė, Vyturys Jarutis (nuotr. Vlado Braziūno)


Literatūra – žmones, šalis ir kultūras jungiantis tiltas. Tokia pagrindinė šio projekto mintis, o
2013-ais tas tiltas lietuvių skaitytojui padės plačiai atverti kaimynų lenkų literatūrinį kraštovaizdį.
Lietuvoje jau gerai pažįstama lenkų rašytojų, Nobelio premijos laureatų, Czesławo Miloszo, Henryko Sienkiewicziaus, Wisławos Szymborskos, Władysławo Reymonto kūryba, o ypač gerai žinomi tie rašytojai, poetai, kurių biografija neatsiejama nuo Vilniaus ir Lietuvos.


Tačiau 2013-ieji mūsų skaitytojams tikrai padės daug ką atrasti – viena vertus, iki šių dienų tęsiamas sarmatizmo ar romantizmo tradicijas, kita vertus, jaunosios lenkų rašytojų kartos kūrybą, ir, žinoma, geriau pajusti lenkų literatūros savitumą. Suprantama, kad domintis kaimynais kitomis akimis pažvelgiama ir į savąją literatūrą, juk neišvengiamai atsiranda paralelių, išryškėja skirtybės.
Vertėjai iš lenkų kalbos, literatūrologai kvies visus besidominčius knygų aptarimuose ir skaitymuose pajusti Lenkijos literatūrines nuotaikas. Visus metus bus publikuojami straipsniai apie lenkų literatūros tradiciją ir aktualijas, interviu su lenkų rašytojais ir vertėjais. Bus parengta apžvalga apie lenkų literatūros recepciją Lietuvoje, pasiūlytas lenkiškų knygų, kurias Lietuvoje būtina ir verta išleisti, sąrašas, lenkų literatūros vertimų bibliografija. Ypatingo dėmesio sulauks ir vaikų literatūra.
Išskirtiniu metų įvykiu taps Lenkijoje vyksiantis Abiejų Tautų Respublikos literatūros seimelis, o baigiamajame metų renginyje bus paskelbta visų laikų skaitomiausia lenkų literatūros knyga. Ta proga surengtoje loterijoje bus galima laimėti kelionę lėktuvu į Varšuvą dviem asmenims.

Informacija apie Lenkų literatūros metų renginius visus metus bus skelbiama LLVS tinklalapyje.

 

Projektą remia LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTERIJA

Projekto partneriai:

LIETUVOS NACIONALINĖ MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKA

LENKIJOS INSTITUTAS LIETUVOJE

 

Vyksta apklausa

Balsuokite už vertingiausią 2018 m. verstinę knygą!

Dalyvauti apklausoje

Apklausų sąrašas

Nariams

Naujienlaiškis