2009 m. Bičiulių premija –
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai

 

Trečiąją Bičiulių premiją literatūros Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skiria Vilniaus apskrities viešajai Adomo Mickevičiaus bibliotekai, ypač Skaitytojų klubui, Vaikų literatūros skyriui ir Austrų, šveicarų ir Lichtenšteino kunigaikštystės literatūros skaityklai, už verstinės literatūros populiarinimą, rengiamus knygų aptarimus ir susitikimus su vertėjais.

Bičiulių premijos laureatė apdovanota atminimo dovana – skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta skulptūrėle – ir diplomu. Jie įteikti per Vilniaus knygų mugę 2008 m. vasario 12 d. Litexpo rūmų Rašytojų kampe. Pasveikinti laureatų atvyko ir Vilniaus apskrities viršininkas Jonas Vasiliauskas.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka įkurta 1950 m. 1955 m. jai suteiktas poeto Adomo Mickevičiaus vardas. Bibliotekos paslaugomis kasmet naudojasi apie 22 tūkst. įregistruotų vartotojų, apsilanko apie 200 tūkst. lankytojų. Bibliotekoje sukaupta daugiau nei 500 tūkst. leidinių iš visų žinijos sričių įvairiomis pasaulio kalbomis. Bibliotekai nuo 1996 m. vadovauja direktorius Petras Zurlys.
Nuo 2005 m. bibliotekos “Skaitytojų klubas” (renginių organizatorė Rūta Skorupskaitė) organizuoja renginių ciklą „Vakaras su knyga“. Čia renkasi žmonės, norintys pasidalinti emocijomis ir mintimis apie perskaitytą įdomią knygą , norintys išgirsti perskaičiusiųjų, norinčiųjų ir turinčiųjų ką pasakyti nuomones, taip pat išsakyti savąją.
Vaikų literatūros skyrius (vedėja Marta Rudytė) jau nuo 1999 m. vykdo projektą „Skaitome geriausią vaikų literatūrą“, nuo 2007 metų - projektą „Vasara su gera knyga“. Šių renginių pagrindinis tikslas - pritraukti kuo daugiau mokinių, atkreipti dėmesį į jų skaitymo įgūdžius, juos lavinti, skatinti domėtis literatūra, supažindinti su vertėjais.
Austrų, šveicarų ir Lichtenšteino kunigaikštystės literatūros skaitykla, vadovaujama Rasos Matulevičienės, taip pat nuolat rengia verstinės literatūros skaitymus ir knygų aptarimus, kuriuose savo verstas knygas pristato būtent vertėjai.

 

Bičiulių premiją Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skiria asmeniui arba organizacijai, per pastaruosius vienus metus ypač nusipelniusiems meniniam vertimui ir vertėjo profesijai, – taigi kritikui, žurnalistui, redaktoriui, pedagogui, bibliotekininkui ar bibliotekai, kalbininkui, leidyklai ar leidėjui ir pan. Premijos tikslas – įvertinti laureato darbą ir indėlį puoselėjant ir garsinant literatūros vertimo meną.
Pirmuoju Bičiulių premijos laureatu 2007 m. paskelbtas žurnalas „Gimtoji kalba“, 2008 m. - Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir žurnalas „Rubinaitis“.


 

Nariams

Naujienlaiškis