Lietuvos ambasadoje Suomijoje 2008 m. spalio 3 dieną vertėjai Aidai Krilavičienei įteikta Suomijos ir Lietuvos kultūros fondo pripažinimo premija.

Jau ketvirtą kartą fondo premija už kultūrinių ryšių plėtojimą skiriama Lietuvos piliečiui. 2005 metais premiją gavo Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius, ilgametis Lietuvos ir Suomijos draugijos pirmininkas, vertėjas Stasys Skrodenis, 2006 – Plokščių vidurinės mokyklos direktorė, skatinanti Lietuvos ir Suomijos kultūrinius ryšius, Nijolė Bitinienė, 2007 – ilgametis Donelaičio draugijos bendražygis Algirdas Banevičius.

A.Krilavičienė iš suomių į lietuvių kalbą yra išvertusi apie 20 romanų. Didžiąją jų sudaro pasaulinio garso suomių rašytojo Mika Waltari (1908-1979) istoriniai romanai.

Premijos įteikimas sutampa su šiais metais Suomijoje švenčiamomis šimtosiomis M.Waltari gimimo metinėmis. Joms pažymėti visoje šalyje vyksta tam skirti renginiai. Spalio 4 dieną vertėja A.Krilavičienė dalyvavo Turku tarptautinėje knygų mugėje, kur kalbėjo apie M.Waltari vertimo į lietuvių kalbą ypatumus.

Premijos įteikimo ceremonijoje Lietuvos ambasadoje Suomijoje dalyvavo Suomijos ir Lietuvos kultūros fondo valdybos, Suomijos vertėjų asociacijos ir Suomijos lietuvių bičiulių draugijos „Donelaitis“ atstovai.

Suomijos ir Lietuvos kultūros fondas buvo įkurtas 1997 metais. Fondo įkūrėja ir pirmininkė – Ulla-Liisa Heino.

SVEIKINAME KOLEGĘ!

 

LR užsienio reikalų ministerijos informacija

Nariams

Naujienlaiškis