Paskirta pirmoji Dominyko Urbo premija už vertimo debiutą

2008 m. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga įsteigė Dominyko Urbo premiją grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui iki 35 m. už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą.
Konkurso tikslas – įvertinti ir skatinti pradedančiuosius literatūros vertėjus bei sudaryti prielaidas lengviau integruotis į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais.

Pirmąją Dominyko Urbo premiją Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skyrė

Erikai Sabaliauskaitei

už gražų vertimo debiutą – puikiai išverstas knygas:
Faïza Guène „Rytoj pats tas“ (Alma littera, 2006) ir
Philippe Lechermeier, Rébecca Dautremer „Princesės – pamirštos ir nežinomos“ (Nieko rimto, 2007)

Erika Sabaliauskaitė gimė 1981 m. balandžio 1 d. Kaune. 2003 m. baigė prancūzų filologijos bakalauro studijas, 2006 m. – magistro studijas Vilniaus universiteto Vertimo studijų katedroje. Šiuo metu verčia vaikų ir jaunimo literatūrą, dėsto prancūzų kalbą vaikams ir suaugusiems Prancūzų kultūros centre.
Net dvi E. Sabaliauskaitę D. Urbo premijai pasiūliusios leidyklos gyrė jos prancūzų kalbos išmanymą, kruopštumą, gerą lietuvių kalbos jausmą, pagarbą originalui. Vertinimo komisija įsitikino, kad abi knygos būtų iššūkis ir patyrusiam vertėjui, bet E. Sabaliauskaitė puikiai susidorojo su užduotimi, kūrybiškai išversdama žodžių žaismus, rasdama šmaikščių naujadarų atitikmenų lietuvių kalba, adekvačiai perteikdama realijas.
 
LLVS valdyba už sėkmingą debiutą taip pat pagyrė vertėją iš japonų kalbos Ievą Susnytę ir vertėją iš anglų kalbos Iną Rosenaitę.

Sveikiname koleges!

2008 m. Dominyko Urbo konkursui buvo pasiūlyti šešių vertėjų darbai. Laureatą rinko LLVS valdyba, remdamasi eksperčių Daivos Daugirdienės (anglų k.), Violetos Devėnaitės (japonų k.), Aidos Krilavičienės (suomių k.) ir Jonės Ramunytės (prancūzų, anglų k.) recenzijomis.

Premija buvo įteikta
2008 m. balandžio 28 d. Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje,
minint žymaus vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko
Dominyko Urbo 100-ąsias gimimo metines ir pristatant jo atminimui skirtą parodą.

 

 

 

Plačiau apie Dominyką Urbą >>
 
Dominyko Urbo premijos nuostatai >>

 

Nariams

Naujienlaiškis