ŠV. JERONIMO PREMIJOS KONKURSAS


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga rengiasi skirti Šv. Jeronimo premiją užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą už profesionalius ir meniškus pastarųjų trejų metų vertimus, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui.

Premijos tikslas – pripažinti ir skatinti vertėjo kaip menininko darbą ir indėlį į Lietuvos kultūrą, literatūrą ir kalbą, kultūrų dialogą, pasaulio elitinės literatūros leidybą, kelti literatūros vertėjų profesijos prestižą.

LLVS kviečia siūlyti kandidatus iki birželio 24 d. el. paštu info@llvs.lt.
Pareiškėjai turi pateikti rekomendaciją, kandidato gyvenimo ir veiklos aprašymą bei darbų sąrašą. Vertinimo komisija turi teisę paprašyti pateikti darbų pavyzdžius.

Kandidatus premijai gauti gali pristatyti meno kūrėjų asociacijos, leidyklos, švietimo įstaigos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Šv.Jeronimo premijos skyrimo nuostatai
 
Ši premija kartu su Šv. Jeronimo premija lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą bus teikiama rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų - šv. Jeronimo - dieną. Laureatai bus apdovanoti piniginėmis premijomis ir diplomais.
 

Šv. Jeronimo premijų laureatai >>

Nariams

Naujienlaiškis