Jaanipäev – Joninės švento Jono gatvėje! Jaano Kaplinskio poezijos skaitymai

Data: birželio 27 d.
Laikas: 18.30
Vieta: Vilnius UNESCO Literatūros miestas (šv. Jono g. 11)

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ir Vilnius, UNESCO literatūros miestas birželio 27 d., ketvirtadienį, 18.30 val. kviečia į poezijos skaitymus. Renginys – Estų literatūros metų programos dalis.

Estijoje Jaano diena, kaip ir mūsų Jono – smagi vidurvasario šventė: artėjant trumpiausiai metų nakčiai, saulėgrįžai, kviečiame į Jaano Kaplinskio (1941–2021) poezijos ir vertimų skaitymus. Kaplinskis rašė ne tik estų, bet ir anglų, rusų kalbomis. Pamažu ir mus pasiekia platesnė jo poezijos imtis. Tad šiame renginyje klausysimės Kaplinskio poezijos vertimų iš dvikalbės poezijos rinktinės „Vakaras grąžina viską / Õhtu toob tagasi kõik“ (1999), kuriuos atliko Sigitas Geda (skaito Marija Mažulė) bei rusų kalba parašytų eilėraščių rinkinio „Balti drugiai nakties“, kurį vertė Gediminas Pulokas (Kauko laiptai, 2021). Keletą žodžių apie ankstyvąją (XX a. 7–8  deš.) Kaplinskio poeziją tars Agnė Bernotaitė.
Kaplinskis – Jaanas, tad skaitymai tuoj po Joninių, o norintys vakaro pabaigoje galės pasidalinti atsineštu ir kito Jono, Jano, Jānio, Johno, Janinos eilėraščiu.
Kviečiame!


Renginio kalbos: LT/EE
Adresas: Šv. Jono g. 11, Vilnius
Durys: 18:15
Pradžia: 18:30

Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Renginio partneris: Vilnius, UNESCO literatūros miestas.
Renginio organizatorė: Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga.
Renginį kuruoja Agnė Bernotaitė.

 

Nariams

Naujienlaiškis