Estų literatūros metai

„Puokių" skaitymai su vertėja Viltare Urbaite

Balandžio 23 d. 12 val. Vilniaus Dzūkų bibliotekoje vyko estų vaikų literatūrai skirtas renginys - garsiniai skaitymai ir pokalbis su vertėja. Šį kartą, Nacionalinės bibliotekų savaitės ir Estų literatūros metų proga, skaitėme estų vaikų rašytojo ir knygos dailininko Edgaro Valterio (1929-2002) knygą  „Puokiai“. Knygos vertėjai Viltarei Urbaitei klausimų paruošė bibliotekininkė Jurgita Jasponytė ir ELM kuratorė Agnė Bernotaitė, o klausimų skrajutes nupiešė Jūrė Burokaitė. Skaitymuose dalyvavę mokyklos „Lietuvių namai" antrokai taip pat turėjo klausimų Viltarei, tad valandėlė bibliotekoje kaipmat pralėkė. Bibliotekininkė Jurgita taip pat parengė Viltarės iš estų ir suomių kalbų išverstų knygų vaikams parodą – vėliau viešnia prasitarė knygų vaikams iš šiauriųjų kalbų išvertusi jau per 60.

Puokiai - Edgaro Valterio sukurti personažai, žmogeliukai šiaudų apsiaustais, smalsūs klajokliai, per 30 metų nuo pirmosios knygos pasirodymo jau pamėgti Estijos vaikų, o gerus penkiolika nuotykiuose lydi ir mažuosius lietuvių skaitytojus. Į lietuvių k. Viltarės Urbaitės išverstos dvi knygos: „Puokiai“ ir  „Puokių istorijos“ (2008, 2014, „Nieko rimto“).
2009 m. „Puokiai“ pelnė premiją už reikšmingiausią ir meniškiausią 2008 metų vertimą vaikams. Kviečiame skaityti – atrasti arba prisiminti puokių nuotykius!

Nariams

Naujienlaiškis