Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga kviečia dalyvauti tarptautiniame Susannos Roth jaunųjų vertėjų konkurse

Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga kviečia dalyvauti tarptautiniame Susannos Roth jaunųjų vertėjų konkurse, kurį 2013 m. inicijavo Čekijos kultūros sklaidos institucija Czech Centre ir Čekijos literatūros institutas. Tikslas – paskatinti pradedančiuosius vertėjus iš čekų kalbos versti ir taip kuo plačiau pristatyti čekų literatūrą pasaulyje. Konkursas pavadintas prie čekų literatūros sklaidos pasaulyje daug prisidėjusios šveicarų vertėjos Susannos Roth (1950-1997) vardu.

Dalyvauti gali visi vertėjai iš čekų kalbos iki 40 metų amžiaus. Užduotis – išversti pateiktą šiuolaikinės čekų prozos ištrauką. Vertimus vertins profesionali vertinimo komisija, išrinksianti konkurso laimėtoją.

2024 m. TEKSTAS VERTIMUI

Marek Torčík Rozložíš paměť (leidykla „Paseka“, 2023)

Teksto ištrauką (93–103 psl.) rasite čia >>>>

Marek Torčík (1993) yra poetas, rašytojas, publicistas. Gimė Čekijos mieste Přerov, šiuo metu gyvena Prahoje, Prahos Karolio universitete studijavo anglofonišką literatūrą ir kultūrą. 2016 m. išleido eilėraščių rinkinį „Rhizomy“ („Šakniastiebiai“). 2018 m. ir 2020 m. tapo vienu iš Čekijos ir Slovakijos konkurso „Eilės SK/CZ“ finalistų. „Rozložíš paměť“ („Atminties deginiams“) yra jo pirmasis romanas.

 

PRIZAS

Kelionė į Čekijos Respubliką, dalyvavimas profesionalių vertėjų seminare Prahoje bei kita pažintinė programa.

KONKURSO SĄLYGOS

Išverstą tekstą (93–103 psl.), savo CV čekų kalba (1000 ženklų, įskaitant tarpus), nuotrauką, nurodant nuotraukos autorių, bei patvirtinimą apie išversto teksto autorystę siųskite el. paštu: laura_vancevičienė@mzv.cz iki 2024 m. kovo 31 d.

TERMINAI

Vertimus atsiųskite iki 2024 m. kovo 31 d.

Rezultatų paskelbimas: iki 2024 m. gegužės 15 d.

Laimėtojo kelionė į Čekijos Respubliką: 2024 m. liepos mėn.

 

KONTAKTAI

Laura Vancevičienė, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, laura_vanceviciene@mzv.cz

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, daiva@llvs.lt

 

 

Konkurso organizatoriai: Čekijos kultūros sklaidos institucija Czech Centre ir Čekijos Literatūros centras (Czech Literary Centre).

Konkurso organizatoriai Lietuvoje: Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje

Nariams

Naujienlaiškis