Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Lietuvos leidėjų asociacija ir leidykla „Vaga“ kviečia siūlyti kandidatus premijai „Auksinė lupa“.

Ši premija įsteigta 2008 m. Skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros redaktoriui (-ei) už viso gyvenimo darbą: profesionalų redagavimą, vertėjų ir redaktorių ugdymą. Premijos tikslas – pagerbti redaktorius, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos. 2021 m. „Auksinės lupos“ premija įteikta Danutei Kalinauskaitei-Kunickienei už subtilų sudėtingų tekstų redagavimą pasitelkiant rašytojos talentą ir gyvą kalbos jausmą, už autorių ugdymą. Kartu apdovanota ir jaunoji redaktorė Erika Malažinskaitė-Valčiukienė – už metodišką ir kūrybišką įvairių leidinių, nuo grožinės literatūros iki akademinių raštų, redagavimą ir mokėjimą dirbti su autoriais.

2022 metų premija „Auksinė lupa“, kuria įvertinta Nijolė Kvaraciejūtė, bei specialus prizas jaunajai redaktorei Gretai Ambrazaitei buvo įteikti 2023 m. sausį vykusiuose pirmuosiuose Knygos apdovanojimuose.

Komisija: Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės Daiva Daugirdienė, Rūta Jonynaitė ir 2014 m. „Auksinės lupos“ premijos laureatė Diana Bučiūtė; Lietuvos leidėjų asociacijos atstovė, leidyklos „Apostrofa“ vadovė Giedrė Kadžiulytė ir leidyklos „Vaga“ projektų vadovė Diana Lukoševičienė

Dar vienas apdovanojimas, kuriam kviečiame teikti siūlymus, bus skirtas korektoriui (-ei). Kandidatus gali siūlyti redaktoriai, rašytojai, literatūros vertėjai ir kiti fiziniai asmenys, visuomeninės organizacijos, leidyklos ir kitos įstaigos, taip pat premijos komisija. Motyvuotų siūlymų ir svarbiausių redaguotų kūrinių sąrašų laukiame iki spalio 27 d., adresu ruta@lla.lt

Premija ir prizai korektoriui (-ei) bei jaunajam (-ai) redaktoriui (-ei) bus įteikti Lietuvos Knygos apdovanojimų vakare 2024 m. sausio mėnesį.

Nariams

Naujienlaiškis