Kino vertimo konkursas!

 

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga kaip ir kasmet rengia konkursą Kino pavasario vertėjams. Konkursui pasiūlytus vertimus komisija vertins pagal glaustumą ir sklandumą, įtaigią ir natūralią emocijų raišką, nuoseklų konkretaus stiliaus perteikimą ir gebėjimą kaitalioti kalbinius registrus, šnekamosios ir pasakojamosios kalbos pritaikymą subtitrams. Lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos mokėjimas, suprantama, laikomas privalomu dalyku.

Laimės visi konkurso dalyviai, nes turės galimybę pasitikrinti ir ugdyti meistriškumą: norintiems persiųsime ekspertų vertinimus ir pastabas. Festivalio rengėjams, žinoma, irgi rūpi, kad kino filmai būtų verčiami kuo profesionaliau ir meistriškiau, tad jie sužinos, koks buvo konkretaus – itin vertingo, sudėtingo, sensacingo ar pan. – filmo kalbinės raiškos įlietuvinimas. Konkurso laureatas bus apdovanotas pinigine premija, taip pat bus skiriami keli skatinamieji prizai ir diplomai.

Laukiame meninių, animacinių, dokumentinių filmų vertimų. Siūlyti gali patys vertėjai, Kino pavasario programos sudarytojai ar kiti kino bendruomenės žmonės. Konkurse dalyvaus tik Lietuvos literatūros vertėjų sąjungai nepriklausantys vertėjai. Vieno ar kelių filmų vertimus gali pateikti ir ankstesnių metų laureatai bei skatinamaisiais diplomais apdovanotieji, tačiau laureato vardas suteikiamas tik vieną kartą.

Išsamesnė oficiali informacija apie premiją: http://llvs.lt/?item=44&lang=lt

Siūlymus iki 2019.03.19 teikti adresu julija@kinopavasaris.lt.

Projekto partneris

Projekto rėmėja

Nariams

Naujienlaiškis