Tarptautinės arabų kalbos dienos renginiai gruodžio 17-18 dienomis!

Kviečiame dalyvauti Tarptautinės arabų kalbos dienos renginiuose gruodžio 17-18 dienomis! (Renginiai vyks anglų ir lietuvių kalbomis)

PROGRAMA

Gruodžio 17 d., Vilniaus universitetas, Azijos ir transkultūrinių studijų institutas.

10:00-14:00 Orientalizmas ir postorientalizmas: transkultūrinė perspektyva. 

Pranešėjai: dr. Hilal al-Hajri (monografijos British Travel-Writing on Oman: Orientalism Reappraised autorius iš Omano), dr. Omar Abed Rabo (viduramžių Jeruzalės istorijos ir archeologijos specialistas iš Betliejaus universiteto), Fabio Belafatti, Šarūnas Rinkevičius ir Ernestas Jančekas (Vilniaus universitetas).

18:00-19:30 Dr. Omar Abed Rabo Architektūros paveldas Jeruzalėje Umajadų ir Fatimidų dinastijos laikotarpiu, VVIII-X a. (Betliejaus universitetas, Palestina) (FSF 209 aud.)

Gruodžio 18 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

13:00-14:00 val. Šventės atidarymas. (Renginių erdvė)

Dalyvaus: LR užsienio reikalų viceministras Neris Germanas. JAE valstybės ministras J.E. dr. Zaki Nusseibeh ir JAE ambasadorius Varšuvoje Yousif Eisa Bin Hassan Al-Sabri. Maritana Larbi – pirmojo Arabų-lietuvių pasikalbėjimų žodynėlio autorė. Omano poetas Hilal al-Hajri.

14:00-15:00 val. Aleksandrijos biblioteka prisistato. (Renginių erdvė)

Dokumentinis filmas Bibliotheca Alexandrina

15:00-16:00 val. Ką skaito arabų jaunimas? Pranešėjos: Milda Petkauskaitė ir Deimantė Milerytė (Arabų kultūros forumas). (Renginių erdvė)

16:00-17:00 val. Arabų kaligrafija. Pranešėjai ir dirbtuvių vedėjai: Maritana Larbi (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas) ir Husain Ali Al Hachimi (Arabic Language Protection Association, JAE). (Meno erdvė)

Islamo kultūroje kaligrafija tapo svarbiausia vaizduojamojo meno šaka. Kaligrafija tai ne tik tvirtai nustatytos raidžių proporcijos, geometrija ar abstrakcija, tai ritmas, prilyginamas muzikai.  

17:00-18:00 val. Arabų literatūros skaitiniai. Pranešėja Gintarė Sereikaitė (Arabų kultūros forumas). (Kino salė)

Modernioji arabų literatūra. Omano (miniatiūros), Libijos (novelė) ir Palestinos (romano ištrauka) rašytojų kūrinių vertimus į lietuvių kalbą skaitys Ignas Martinaitis ir Rokas Grajauskas.

18:00-19:00 val. Šiuolaikinis arabų kinas. Pranešėjas Deimantas Valančiūnas (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas). (Kino salė)

Nors kinas gimė Vakaruose, tačiau vos per kelis dešimtmečius pasiekė ir įsišaknijo kone visame pasaulyje, taip pat ir Rytuose. Šioje paskaitoje aptarsime, kuo ypatingas arabų kinas, kokia yra arabų kino estetika bei kokios temos ir problemos jame paliečiamos.

19:00-20:15 val. Diskusija: moderni arabų literatūra. Moderatorė: prof.Aušra Martišiūtė-Linartienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas). (Konferencijų salė) Diskusijos svečiai: rašytojas ir poetas iš Omano dr. Hilal Al-Hajri, rašytojas iš Palestinos Yahia Yakhlef.

20:30 val. Omano Sultonato garbės konsulatas LR kviečia į šventės uždarymą.

Nariams

Naujienlaiškis