Paskirta antroji Dominyko Urbo premija už vertimo debiutą

2008 m. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga įsteigė Dominyko Urbo premiją grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui iki 35 m. už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą.
Konkurso tikslas – įvertinti ir skatinti pradedančiuosius literatūros vertėjus bei sudaryti prielaidas lengviau integruotis į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais.
 
2009 m.  Dominyko Urbo premiją Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skyrė
 
Emilijai Ferdmanaitei
 
už sėkmingą vertimo debiutą –
pagirtiną Ami McKay romano „Gimdymo namai“
(Vaga, 2008) vertimą

Emilija Ferdmanaitė gimė 1981 m. birželio 12 d. Vilniuje. Studijavo Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete.
Romaną „Gimdymo namai“ debiutuojanti vertėja į lietuvių kalbą išvertė taip, kad jis neprarado sentimentalumo, romantikos ir kartu romanui būdingo natūralizmo, juntamo knygą skaitant originalo kalba. Čia skamba sklandi ir gyva lietuvių kalba, sumaniai keičiama žodžių tvarka sakinyje pritaikant prie lietuvių kalbos dėsningumų; kartu pakankamai išlaikyta originalo sakinių prasmė. Matosi, kad kruopščiai pasidomėta retesniais augalijos ir gyvūnijos terminais, įvairių buities detalių apibūdinimais. Nors vertimas ir turi kai kurių nedidelių trūkumų, neabejotina, kad juos pataisys patirtis. Emilija Ferdmanaitė – didelių vilčių teikianti jauna vertėja.
 
LLVS valdyba už sėkmingą debiutą taip pat norėtų pagirti pradedančiąsias vertėjas Gelminę Bauraitę (švedų k.), Eglę Naujokaitytę (ispanų k.) ir Ingridą Vizbaraitę (anglų k.).
Visas šias konkurso dalyves LLVS pakvietė tapti LLVS narėmis.
 
2009 m. Dominyko Urbo konkursui buvo pasiūlyti keturių vertėjų darbai. Laureatą rinko LLVS valdyba, remdamasi ekspertų Laimanto Jonušio (anglų k.), Audriaus Musteikio (ispanų k.) ir Rasos Baranauskienės (švedų k.) recenzijomis.
 
Premija įteikta 2009 m. balandžio 29 d. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje.
 
Pirmąja laureate 2008 m. tapo Erika Sabaliauskaitė >>
 
Plačiau apie Dominyką Urbą >>


Emilija Ferdmanaitė  

Nuotraukos Dianos Bučiūtės

Apklausa

Kuriuo paros metu Jums geriausiai sekasi versti?

Peržiūrėti apklausą

Apklausų sąrašas

Nariams

Naujienlaiškis