Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga

2017 m. Dominyko Urbo premiją skyrė

Aistei Kučinskienei

už sėkmingą vertimo debiutą – 

pagirtiną J. G. Vásquez knygos „Taip skamba krintantys”  (Vaga, 2016) vertimą iš ispanų kalbos, už tikslumą ir atidumą niuansams, meistrišką perėjimą iš vienos kalbos sistemos į kitą nenusižengiant kalbos dvasiai.

 

Apie knygą

Juano Gabrielio Vásquezo kūrinyje „Taip skamba krintantys“ – noir atmosfera papasakota pastarųjų dešimtmečių Kolumbijos istorija. J. G. Vásquezo romano Kolumbija – ne tik grifų sparnų išraižytos Andų aukštumos, bet ir šiandieninės Bogotos urbanistinis peizažas; ne tik pončais apsitaisę, medinėmis lazdutėmis stuksenantys prieškario senjorai, bet ir ištisa narkotikų maro apimta kolumbiečių karta: dešimtmečius vykdomos „didžiosios žmogžudystės“, krintantys lėktuvai, miestą drebinančios bombos; ne tik Pablo Escobaro Medeljino kartelis, bet ir hipiškos klajonės tarp JAV, įsitraukusių į Vietnamo karą, ir Kolumbijos, įsivėlusios į kokaino karą, kuris visiems laikams pakeitė šalį. Šis romanas Lietuvos  literatūros kritikų ir apžvalgininkų nuolat minimas kaip viena geriausių ir įdomiausių 2016-ųjų verstinių knygų. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga jį yra įtraukusi į vertingiausių 2016 m. verstinės šiuolaikinės literatūros sąrašą.

Apie vertėją

Aistė Kučinskienė gimė 1988 m. 2009 m. VU Filologijos fakultete baigė lietuvių filologijos ir ispanų kalbos studijas, 2011 m. intermedialiąsias literatūros studijas (įgijo magistro laipsnį). 2016 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute apsigynė daktaro disertaciją iš lietuvių literatūros istorijos („Juozo Tumo-Vaižganto epistolinis diskursas”). Pagrindinis darbas susijęs su ispanų kalba ir literatūra: nuo 2010 m. VU dėsto ispanų kalbą ir veda XVIII-XX a. Ispanijos literatūros istorijos seminarus. Taip pat yra Literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja.

Aistės Kučinskienės versta  J. G. Vásquez knyga „Taip skamba krintantys”  įtraukta į vertingiausių 2016 m. šiuolaikinės literatūros verstinių knygų sąrašą.

Apie premiją

Dominyko Urbo premija, 2008 m. įsteigta Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos, skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą. Ši premija teikiama minint žymaus vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko Dominyko Urbo gimimo metines.

Premija įteikta 2017 m. gegužės 9 d. Vilniaus paveikslų galerijoje.

 

Renginio akimirkos

Laureatė Aistė Kučinskienė

 

Rėmėja