Verčiu, kad pasaulis atsivertų

 

Š. m. lapkričio 16 d. Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko projektas ,,Verčiu, kad pasaulis atsivertų“. Mokykloje lankėsi trys Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės: Giedrė Sodeikienė, Irena Potašenko ir Gabrielė Gailiūtė. Gimnazistai, užsienio kalbų mokytojų paskatinti, išbandė jėgas kūrybinėse dirbtuvėse: vertė tekstus iš anglų, rusų ir vokiečių kalbų.

Renginys, kurį vedė mokytojos Vida Šereikienė, Rasa Saračinskienė ir dalyvavo gimnazijos  direktorė Rita Čiužienė bei rusų kalbos mokytoja Loreta Montvilienė,  prasidėjo muzikiniu sveikinimu. Gimnazijos ugdytiniai: L. Auglytė, V. Frankauskas, P. Glušniova, K. Počepavičiūtė, D. Praškevičiūtė, K. Sedleckaitė E. Želvytė ir L. Timofejeva atliko dainas vokiečių, rusų, anglų ir lietuvių kalbomis. Į susitikimą susibūrę mokytojai ir mokiniai išgirdo profesionalių vertėjų pasakojimus, kaip knygynų lentynose pasirodo iš užsienio kalbų versti kūriniai, su kokiomis problemomis susiduria vertėjai. Maloniai nuteikė G. Sodeikienės, verčiančios iš vokiečių kalbos, pastebėjimas, kad vertėjas gali išgyventi begalinės laisvės pojūtį, suteikiantį jėgų ir dvasinės pilnatvės jausmą.

Antroje renginio dalyje mokiniai išsiskirstė į kūrybines dirbtuves. Buvo analizuojami tekstai, versti iš rusų, anglų ir vokiečių kalbų. Gimnazistai  lygino savo ir draugų vertimus, aptarė klaidas, klausėsi G. Sodeikienės, I. Potašenko ir G. Gailiūtės pastebėjimų. Viešnios pasidžiaugė, kad gimnazijoje yra puikių vertėjų, gebančių perteikti kūrinio prasmę. Vertėjas maloniai nustebino Dovilės Poškutės, Ugnės Šeimytės, Gabrielės Cipoviaz, Indrės Usonytės, Natalijos Seliuginos vertimai. Baigiantis renginiui, vertėjos įteikė savo verstas knygas geriausiai išvertusiems ir aktyviausiems moksleiviams. Vertėjai, moksleiviai ir renginį organizavusioms mokytojos apsikeitė atminimo dovanėlėmis.

  Svečių knygoje G. Gailiūtė parašė, kad mokyklai, kurioje ,,verčiama, ir ne per jėgą, o susidomėjus ir degančiom akim“ reikia ,, statyti paminklą!“. Džiaugiamės tokiu atsiliepimu ir belieka tikėtis, kad šis renginys paskatins ne vieną gimnazistą rinktis vertėjo profesiją.

 

Nariams

Naujienlaiškis