ŠV. JERONIMO PREMIJOS KONKURSAS 

 
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga keturioliktą kartą rengiasi skirti Šv. Jeronimo premiją.
 
Premija skiriama užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą už profesionalius ir meniškus vertimus, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui.
 
Šv. Jeronimo premija siekiama įvertinti ir skatinti vertėjo darbą ir indėlį į Lietuvos kultūrą, literatūrą ir kalbą, kultūrų dialogą, pasaulio elitinės literatūros leidybą, kelti literatūros vertėjų profesijos prestižą.

Šv. Jeronimo premijos skyrimo nuostatai >> 
 
LLVS valdyba kviečia teikti motyvuotus siūlymus iki birželio 1 d. el. paštu
literaturosvertejai@gmail.com.

Kandidatūras gali siūlyti Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos nariai, kiti vertėjai, leidyklos, asociacijos, švietimo įstaigos, valstybinės institucijos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.
 
Ši premija kartu su Šv. Jeronimo premija lietuvių literatūros vertėjui bus teikiama šių metų rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų - šv. Jeronimo - dieną. Laureatai bus apdovanoti piniginėmis premijomis ir diplomais.

Šv. Jeronimo premijos laureatais jau yra tapę Pranas Bieliauskas, Irena Balčiūnienė, Valdas V. Petrauskas, Ramutė Ramunienė, Laimantas Jonušys, Diana Bučiūtė, Lionginas Pažūsis, Irena Aleksaitė ir Povilas Gasiulis, Dalia Dilytė, Renata Zajančkauskaitė, Stasė Banionytė-Gervienė. Plačiau >>

Rėmėjai