IŠRINKTA 2022 METŲ VERSTINĖ KNYGA TRIJOSE KATEGORIJOSE

Šiais metais Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) keturioliktą kartą rengė konkursą „Metų verstinė knyga“. Sudaryti keturi geriausių 2022 m. išleistų verstinių knygų sąrašai šiuolaikinės grožinės literatūros, literatūros klasikos, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros kategorijose. Naujienų portalo LRT.lt skaitytojai buvo kviečiami balsuoti ir išrinkti Metų verstinę knygą trijose kategorijose – grožinės, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros. Metų verstinė knyga skelbiama balandžio 23 d. – Pasaulinę knygos dieną.
 
2022 metų verstine knyga grožinės literatūros kategorijoje tapo Nobelio literatūros premijos laureatės Olgos Tokarczuk opus magnum vadinamas romanas „Jokūbo knygos“, kurį iš lenkų kalbos išvertė Vyturys Jarutis ir išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.
 
Negrožinės literatūros kategorijoje nutiko sensacija. Dvi knygos surinko identišką skaitytojų balsų skaičių, taigi 2022 metų verstinių knygų negrožinės literatūros kategorijoje yra dvi laimėtojos: Jun'ichirō Tanizaki esė knyga „Odė šešėliams“, kurią iš japonų kalbos išvertė Jurgita Polonskaitė-Ignotienė, o išleido leidykla „Lapas“, ir Israelio Coheno „Vilna: žydiškojo Vilniaus istorija“, kurią iš anglų kalbos išvertė Miglė Anušauskaitė, o išleido leidykla „Hubris“, 2022.
 
2022 metų verstine knyga vaikų ir jaunimo literatūros kategorijoje tapo knygelė patiems mažiausiems – Lea'os Goldberg eiliuota pasaka „Nuomojamas butas“, kurią iš hebrajų kalbos išvertė Nathan Gitkind, sueiliavo Antanas A. Jonynas, parengė ir apipavidalino Sigutė Chlebinskaitė, o išleido leidykla „Žalias kalnas“.
 
„Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga nuoširdžiai sveikina puikių knygų vertėjus, leidėjus ir, svarbiausia, skaitytojus, kuriems knygos juk ir verčiamos, ir leidžiamos, – sako projekto koordinatorius Paulius Garbačiauskas. – 2022-ieji buvo turtingi puikių knygų, be galo džiugu, kad ir pačios aukščiausios prabos klasikos. Itin retas atvejis, kurį drąsiai galima vadinti literatūriniu ir leidybiniu stebuklu – net trys Platono leidiniai. Ekspertai atliko milžinišką darbą – ačiū jiems –atrinko apie šimtą nuostabių knygų, išleistų per praėjusius 2022 metus. Kiekviena jų neabejotinai verta vietos mūsų visų lentynose.“
 
Šių metų grožinės ir negrožinės literatūros ekspertai: Vytautas Bikulčius, Lina Buividavičiūtė, Jūratė Čerškutė, Dovilė Kuzminskaitė ir Donatas Puslys. Vaikų ir jaunimo literatūros: Eglė Baliutavičiūtė, Aigustė Vykantė Bartkutė ir Inga Mitunevičiūtė.
 
Metų verstinės knygos projektą ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, informacinis partneris – LRT.