LLVS BIČIULIŲ PREMIJA

 

 

  Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2022 metų LLVS Bičiulių premiją skiria Prancūzų institutui Lietuvoje

  už nuolatinę paramą prancūzų ir frankofoniškų literatūrų kūrinių vertimams į lietuvių kalbą, už minėtųjų literatūrų sklaidą organizuojant knygų pristatymus, susitikimus su rašytojais.

  Beveik 25 metus Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškos literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal „Oskaro Milašiaus“ paramos leidybai programą. Nuo 1998 m. pagal šią programą buvo paremta daugiau kaip 250 knygų leidyba. Mūsų skaitytojus pasiekė tokių autorių kaip M. Proustas, A. Camus, G.Bernanosas, J.-P. Sartreʼas, S. de Beauvoir, M. Duras, P. Éluardʼas, R. Gary, M. Houellebecqo, E. Ionesco, J.-M. G. Le Clézio, P. Modiano, A. Robbe-Grillet, M. Tournier, J.-P. Toussaintʼo, M. Yourcenar ir dar daugelio kitų autorių kūriniai.

  Nuolat rengiami į lietuvių kalbą verstų knygų pristatymai irgi turi savo gerbėjų, nes per juos vertėjai dalijasi patirtimi, literatūros kritikai atskleidžia tų kūrinių menines ir stilistines ypatybes.

  Ilgam atmintyje lieka ir susitikimai su rašytojais (P. Claudelis, F. Beigbeder, D. Foenkinos, M. Fermineʼas, Y. Khadra ir kt.), nes visuomet įdomu iš pirmų lūpų išgirsti autoriaus nuomonę apie kūrybą, apie prancūzų ir frankofonišką literatūrą, apie konkretaus kūrinio atsiradimo aplinkybes. Įdomu, kad institutas kviečiasi dar ir knygų dailininkus, kurie dažniausiai Vilniaus knygų mugių metu apie savo patirtį pasakoja jauniesiems skaitytojams.

  Atminimo dovana – skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta skulptūrėlė – Prancūzų institutui Lietuvoje bus įteikta 2022 m. lapkričio 29 d.