Antroji literatūros redaktoriaus premija „Auksinė lupa“ – Sigitai Papečkienei

Leidyklos VAGA ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) 2008 m. įsteigta premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros redaktoriui (-ei) už viso gyvenimo darbą: profesionalų redagavimą, vertėjų ir redaktorių ugdymą.
Premijos tikslas – pagerbti redaktorius, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos.

2009 m. „Auksinė lupa“ skirta
redaktorei ir vertėjai
Sigitai Papečkienei

Sigita Papečkienė gimė 1932 m. Sapiegiškiuose (Lazdijų raj.). 1955 m. VU baigė lietuvių k. ir literatūros studijas. Dirbo „Minties“ ir „Vagos“, „Katalikų pasaulio“ leidyklose. Iš rusų k. išvertė V. Nabokovo „Lolitą“ (Vaga, 1990), A. Solženicyno „Gulago archipelagą“ (Žara, 2009, su kitais) ir kt. Suredagavo bent kelis šimtus knygų, tarp jų - daugelio lietuvių prozininkų (Vytautės Žilinskaitės, Jono Mikelinsko, brolių Dirgėlų, Mykolo Sluckio, Bitės Vilimaitės, Broniaus Radzevičiaus, Sauliaus Tomo Kondroto, Ričardo Kalyčio ir kt.), A. Rubšio verstą Šventąjį Raštą.
Sigita Papečkienė – iš tų, kurie yra labai svarbūs ne tik leidybai, dar labiau – literatūrai, ir kurie visada lieka šešėlyje, nes taip supranta savo darbą.

Premija įteikta 2009 m. balandžio 29 d. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje, kartu su  Dominyko Urbo premija už literatūros vertėjo debiutą >>


Leidykla VAGA laureatei įteikė diplomą ir skulptūrėlę (skulptorius Viktoras Tunkevičius), pavadintą „Auksinė lupa“, simbolizuojančią kruopštų redaktoriaus darbą.


Pirmąja laureate paskelbta ir per D. Urbo 100-ųjų gimimo metinių minėjimą 2008 m. balandžio 28 d. “Auksinės lupos” skulptūrėle ir diplomu apdovanota redaktorė ir vertėja Donata Linčiuvienė.
Plačiau >>

 
 


Donata Linčiuvienė ir leidyklos "Vaga" atstovė Jurgita Udrienė

Nuotraukos Dianos Bučiūtės

Nariams

Naujienlaiškis