2013 m. Dominyko Urbo premija - Olgai Lempertaitei

 

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga

2013 m. Dominyko Urbo premiją skyrė

Olgai Lempertaitei

už sėkmingą vertimo debiutą –
pagirtiną Etgaro Kereto knygos „Ilgintis Kisindžerio“ (Baltos lankos, 2012) vertimą iš hebrajų kalbos.

Premija įteikta 2013 m. balandžio 30 d.
Vilniaus paveikslų galerijoje.


Olga Lempertaitė
(g.1986 m. liepos 18 d.) Vilniaus Universitete baigė lenkų filologijos studijas, hebrajų kalbos įgūdžius tobulino įvairiuose institutuose ir stovyklose, 2004–2005 m. dabartinę hebrajų kalbą studijavo Maskvos valstybiniame universitete. Dabar gyvena Jeruzalėje, Izraelyje, ir dirba „Yad Vashem“ – Holokausto tyrimų centre. Be Etgaro Kereto knygos „Ilgintis Kisindžerio“, O. Lempertaitė į lietuvių kalbą yra išvertusi Arto Spiegelmano komiksą „Maus“ (kartu su kita vertėja), Mordechai‘aus Zalkino studiją „Naujos Lietuvos žydų istorijos perspektyvos“, į anglų kalbą – Arkadijaus Gotesmano pjesę „Dievo žmogaus istorija“.
Vienas žymiausių nūdienos Izraelio rašytojų Etgaras Keretas garsėja itin lakonišku ir daugiasluoksniu stiliumi, iš pažiūros neįmantria, tačiau savaip vaizdinga ir sodria kalba. Apsakymų rinkinys „Ilgintis Kisindžerio“ laikomas brandžiausiu ir asmeniškiausiu šio autoriaus kūriniu. O. Lempertaitei puikiai pavyko perteikti šiuolaikinio Izraelio jaunimo kasdienę, slengu atmieštą kalbą, kuria šneka dauguma Kereto personažų, todėl galima teigti, kad E. Kereto apsakymų rinkinio „Ilgintis Kisindžerio“ veikėjai su lietuvių skaitytoju bendrauja tokia pat kalba, tuo autentišku rašytojo stiliumi, kuriuo jis prabyla gimtąja – hebrajų kalba. Čia neabejotinas vertėjos nuopelnas. Džiugu ir tai, kad mūsų grožinės literatūros vertimų padangėje suplasnojo pirmoji kregždė – pirmasis vertimas iš dabartinės hebrajų į lietuvių kalbą.

* * *

Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos 2008 m. įsteigta Dominyko Urbo premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui iki 35 m. už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą.
Konkurso tikslas – įvertinti ir skatinti pradedančiuosius literatūros vertėjus bei sudaryti prielaidas lengviau integruotis į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais.

Žymaus vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko Dominyko Urbo vardo premijos laureate 2008 m. tapo Erika Sabaliauskaitė, 2009 m. - Emilija Ferdmanaitė, 2010 m. paskatinamosios premijos skirtos Veronikai Adamonytei ir Ievai Mažeikaitei. 2011 m. - Paulius Garbačiauskas, 2012 m. - Goda Bulybenko. Plačiau >>

 Plačiau apie Dominyką Urbą >>

 

Rėmėja

Nariams

Naujienlaiškis