2012 m. Bičiulių premiją 

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skyrė

Lietuvos radijo Kultūros laidų redakcijai

 

už dėmesį gerai verstinei literatūrai ir vertėjų darbui.

 

Per Vilniaus knygų mugę 2012 m. vasario 25 d.

                        LR  Kultūros laidų redakcijai įteikta atminimo dovana –

              skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta skulptūrėlė – ir diplomas.

 

Arvydo Ališankos skulptūrėlė

LR Kultūros laidų redakcija, vadovaujama Jolantos Kryževičienės, kasdien kviečia klausytojus domėtis kultūriniu gyvenimu, diskutuoti su kultūros veikėjais, atkreipia dėmesį į svarbius šių dienų kultūros reiškinius ir procesus, analizuoja jos politiką ir opiausias problemas.

Gerai verstinei literatūrai eterio laiko nuolat skiria „Kultūros savaitė“ ir „Literatūros akiračiai“. LLVS ypač džiaugiasi bendradarbiavimu su „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ ir jos rengėjais - Karina Metrikyte, Alma Valantiniene, Laima Ragėniene ir Viktoru Paulavičiumi. „Ryto allegro“ aktyviai prisideda prie Metų verstinės knygos rinkimų įdomiais pokalbiais su knygų vertėjais bei projekto ekspertais, laidos dėmesio visuomet sulaukia ir Šv. Jeronimo bei kitų LLVS premijų laureatai.

___________

Bičiulių premiją Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skiria asmeniui arba organizacijai, per pastaruosius vienus metus ypač nusipelniusiems meniniam vertimui ir vertėjo profesijai, – taigi kritikui, žurnalistui, redaktoriui, pedagogui, bibliotekininkui ar bibliotekai, kalbininkui, leidyklai ar leidėjui ir pan. Premijos tikslas – įvertinti laureato darbą ir indėlį puoselėjant ir garsinant literatūros vertimo meną.

Pirmuoju Bičiulių premijos laureatu 2007 m. paskelbtas žurnalas „Gimtoji kalba“, 2008 m. - Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius ir žurnalas „Rubinaitis“, 2009 m. - Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, 2010 m. - kalbininkė Rita Miliūnaitė, 2011 m. - literatūrologė Dalia Zabielaitė. Plačiau >>

Nariams

Naujienlaiškis